Conducator-auto (sofer)

Royal-Progres S.R.L.
Город: Кишинев
Образование: Среднее-специальное
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Atribuții principale și sarcini specifice:
- Desfășoară întreaga activitate în conformitate cu principiile stabilite de firmă în domeniul calității:
a) respectarea graficului de livrare;
b) fără reclamații în livrare;
c) fără pagube materiale și accidente;
- Transportă marfa în baza documentelor însoțitoare (factura fiscală, aviz de însoțire a mărfii, proces verbal (act) de predare - primire);
- Livrează comenzile conform programului de distribuție;
- Preia comenzile din depozit pe baza de semnătură;
- La preluarea comenzilor, verifică corespondența dintre numărul de colete, tipul coletului (palet, ladă, bax, keg), numerele facturilor (avizelor de însoțire, etc.) existente cu cele trecute pe borderoul de livrări sau procesele verbale de predare-primire și aduce imediat la cunoștința sefului ierarhic despre orice neregulă privind pregătirea acestora;
- Livrează comenzile clienților conform adresei de livrare înscrisă la datele privind comparatorul sau la adresele stabilite de către agenții de vânzări.
- Nu pleacă în trafic fără să dețină asupra sa următoarele documente:
Permis de conducere;
Certificat de înmatriculare;
Act de identitate;
R.C.A. (asigurare răspundere civilă auto);
Copie licența transport;
Autorizație de toxice și stupefiante;
Foaie de parcurs;
Ordin de deplasare semnat și stampilat (când este cazul);
- Efectuează încasările după programul de încasări și depune banii la casieria societății în termenele stabilite, având obligația să aștepte avizarea chitanțierului și a chitanței.
- Evidențiază în scris pe verso-ul procesului verbal de predare-primire actele pe care le preia;
- Încarcă/descarcă marfa în/din autoutilitara aflată în dotare, cat și din alte mașini;
- Menține în mod obligatoriu aspectul îngrijit al autoutilitarei, atât exterior, cât și interior;
- Participă la recepția mărfurilor luând la cunoștința neconcordanțele dintre facturi și marfă, semnând procesul verbal de constatare diferențe;
- La apariția unui client nou cere imediat detalii despre locul unde trebuie livrata comanda si totodata verifica corectitudinea adresei de livrare inscrisa pe factura;
- Se asigura ca exemplarul rosu si albastru al facturilor sunt corect completate:
trebuie sa fie completate la rubrica - date privind expeditia si sa fie semnate si stampilate de catre client la rubrica semnatura de primire;
in cazul in care clientul nu are stampila, pe exemplarul rosu al facturii trebuie sa semneze si sa scrie valabil fara stampila;
trebuie sa fie scris numele si prenumele celui care preia marfa, precum si seria si numarul actului de identitate;
- La livrarea coletelor prin intermediar anunta telefonic persoana inscrisa pe eticheta care cuprinde adresa de livrare, comunicandu-i numarul de inmatriculare al autovehiculului intermediarului, ora de plecare / sosire destinatie, numarul de colete aferent adresei respective;
- Respecta procedurile auto de exploatare, procedurile de intretinere si verificare autovehicule valabile in firma;
- In fiecare zi de luni a saptamanii, completeaza si preda la inceperea programului fisa de sesizari auto;
- Respecta programul de aprovizionare cu marfa de la furnizori interni si externi (puncte vamale etc.) stabilit de seful ierarhic;
- Completeaza foaia de parcurs la fiecare rubrica si o preda sefului ierarhic direct;
- La intrarea in concediu preda autoutilitara pe baza de proces verbal sefului ierarhic si o lasa parcata in curtea firmei in condiții de curățenie totala iar la intoarcerea din concediu o preia in aceleasi conditii;
- Pentru orice neregula privind functionarea la parametrii optimi ai autoutilitarei anunta imediat seful ierarhic direct;
- Nu transporta persoane străine fara acordul sefului ierarhic direct sau a Directorului General;
- Nu folosește autoturismul de serviciu in interes personal, decât in interesul firmei angajatoare.
Телефон:
+373 689 02 211, +373 788 02 211, +373 22 537 237
Контактное лицо:
Sergiu Coceban
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть